Jaguar XJ auto snů za 1,4 milionu korun

Jaguar XJ auto snů
Jaguar
je se zadním náhonem, nechybí samosvorný diferenciál. Stejně jako hlavní konkurenti má i Jaguar adaptivní podvozek.
Nabídka pohonných jednotek zahrnuje diesel a tři benzínové motory. Zatímco diesel je šestiválec, všechny zážehové agregáty mají válců osm a v zásadě se liší jen přeplňováním. Atmosférická verze motoru V8 o objemu 5,0 litru disponuje výkonem 385 koní a 600 N.m točivého momentu. Dále jsou k dispozici dvě přeplňované verze s výkonem 470 a 510 koní a 575 resp. 625 N.m točivého momentu. Nejpomalejší benzínová verze umí dosáhnout stokilometrové rychlosti za 5,7 vteřiny. Nejrychlejší bezmála o vteřinu rychleji (4,9).
Diesel o objemu 3,0 litru disponuje výkonem 275 koní a 600 N.m točivého momentu. Tento potenciál stačí vozu, aby akceleroval na 100 km/h za 6,4 vteřiny. Spotřeba přitom činí pouze 7,0 litru na 100 km.
Všechny verze dosahují maximální rychlosti 250 km/h a spolupracují se šestistupňovým automatem ZF.
Jaká je cena Jaguáru XJ? Základní model s přeplňovaným dieselem V6 3.0 D na 52 500 eur, což je při dnešním kurzu necelých 1,4 milionu korun. První exempláře by po evropských silnicích měly jezdit začátkem příštího roku.

The All New XJ

Vybraný příspěvek

Zajímavé ! Když si v USA dám do banky 50 dolarů, tak je tam za 10 let budu mít. Bylo by to u nás možné ? Poznáte je?

Žádný strom neroste do nebe! Poznáte historické auto? Říkávala moje babička. Trh se nasytil, dnes už to drží jenom prodej aut a to hla...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...