Jaguar XJ auto snů za 1,4 milionu korun

Jaguar XJ auto snů
Jaguar
je se zadním náhonem, nechybí samosvorný diferenciál. Stejně jako hlavní konkurenti má i Jaguar adaptivní podvozek.
Nabídka pohonných jednotek zahrnuje diesel a tři benzínové motory. Zatímco diesel je šestiválec, všechny zážehové agregáty mají válců osm a v zásadě se liší jen přeplňováním. Atmosférická verze motoru V8 o objemu 5,0 litru disponuje výkonem 385 koní a 600 N.m točivého momentu. Dále jsou k dispozici dvě přeplňované verze s výkonem 470 a 510 koní a 575 resp. 625 N.m točivého momentu. Nejpomalejší benzínová verze umí dosáhnout stokilometrové rychlosti za 5,7 vteřiny. Nejrychlejší bezmála o vteřinu rychleji (4,9).
Diesel o objemu 3,0 litru disponuje výkonem 275 koní a 600 N.m točivého momentu. Tento potenciál stačí vozu, aby akceleroval na 100 km/h za 6,4 vteřiny. Spotřeba přitom činí pouze 7,0 litru na 100 km.
Všechny verze dosahují maximální rychlosti 250 km/h a spolupracují se šestistupňovým automatem ZF.
Jaká je cena Jaguáru XJ? Základní model s přeplňovaným dieselem V6 3.0 D na 52 500 eur, což je při dnešním kurzu necelých 1,4 milionu korun. První exempláře by po evropských silnicích měly jezdit začátkem příštího roku.

The All New XJ

Oblíbené příspěvky co máte rádi

Vybraný příspěvek

ZAJÍMAVÉ ! Když si v USA dám do banky 50 dolarů, tak je tam za 10 let budu mít. Bylo by to u nás možné ? Poznáte je?

Poznáte historické auto? TATRA? Žádný strom neroste do nebe! Říkávala moje babička. Trh se nasytil, dnes už to drží jenom prodej aut ...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Přejděte na další skvělé stránky autorů...