BMW Concept Active E


BMW Concept Active E

BMW Concept ActiveE vypadá na první pohled jako obyčejné kupé BMW řady 1 a to bylo cílem. Automobilka nechtěla vytvořit nějaký futuristicky laděný koncept. Ostatně, nyní tu je koncept Vision EfficientDynamics.

Jedničkové kupé dostalo stejně jako příbuzní s klasickým spalovacím motorem pohon zadních kol. Ten obstarává synchronní elektromotor o výkonu 170 koní a točivém momentu 250 Nm.

Motor čerpá energii z lithium-iontových akumulátorů, které vznikly za spolupráce společností BMW a SB LiMotive. Akumulátory mají nově vyvinutou tepelnou regulaci, která má optimalizovat jejich výkon.

BMW se snažilo snížit hmotnost a to se docela podařilo. Elektromotor je velmi kompaktní a byl integrován do modulu zadní nápravy. Akumulátory pak byly umístěny tam, kde má obyčejné BMW řady 1 motor a nádrž. Nyní váží 1800 kg, což je o nějakých 400 kg více než obyčejný model, ale je alespoň rozdělena mezi nápravy v poměru 50/50, jak je pro BMW typické.

BMW Concept ActvieE akceleruje na 60 km/h za 4,5 s, na 100 km/h za 9 s a jeho maximální rychlost je prozatím omezena na 145 km/h. Dojezd v reálném provozu dosahuje na přibližně 160 km, podle amerického cyklu měření emisí FTP72 pak dosáhne v laboratorních podmínkách dojezdu 240 km. Akumulátory lze dobíjet ze standardní zástrčky, je to tedy praktické. V Evropě trvá nabití 3 hodiny, v Severní Americe pak 4,5 hodiny. Zdroj: Google News

Oblíbené příspěvky co máte rádi

Vybraný příspěvek

ZAJÍMAVÉ ! Když si v USA dám do banky 50 dolarů, tak je tam za 10 let budu mít. Bylo by to u nás možné ? Poznáte je?

Poznáte historické auto? TATRA? Žádný strom neroste do nebe! Říkávala moje babička. Trh se nasytil, dnes už to drží jenom prodej aut ...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Přejděte na další skvělé stránky autorů...