Peugeot iOn elektromobil.


Peugeot iOn vyvíjel ve spolupráci s japonskou automobilkou Muitsubishi, která podobné malé auto pod názvem e-MiEV již pro japonský trh vyrábí. V Japonsku stojí tento elektromobil, s vládní dotací, v přepočtu 560 tisíc korun. Podobnou cenu, tedy do 23 tisíc eur, by měl mít i Peugeot iOn.

Pomalu končí éra spalovacích motorů budoucnost mají elektromobily. Elektromobily přestávají být atrakcí -  která na pár okamžiků zaujme, ale praktický význam nemá. 

U elektromobilu Peugeot iOn, evropské verze populárního japonského Mitsubishi iMiEV, nás  zajímá, jak to bude s uvedením elektrického auta v České republice. "Předpokládané datum uvedení v ČR se shoduje s obecným evropským termínem - tedy konec roku 2010. 

Čtyřdveřové čtyřmístné elektromobily Peugeot iOn o délce 3,48 metru budou určeny pro městský provoz. Vůz s maximálním výkonem 47 kW dosáhne nejvyšší rychlosti 130 km/h, jeho dojezd na jedno nabití je 130 kilometrů. Jeho lithium-iontové baterie se z klasické 220 voltové zásuvky plně nabijí za šest hodin, při použití systému pro rychlé dobíjení se za půl hodiny dobijí na 80 procent.


Oblíbené příspěvky co máte rádi

Vybraný příspěvek

ZAJÍMAVÉ ! Když si v USA dám do banky 50 dolarů, tak je tam za 10 let budu mít. Bylo by to u nás možné ? Poznáte je?

Poznáte historické auto? TATRA? Žádný strom neroste do nebe! Říkávala moje babička. Trh se nasytil, dnes už to drží jenom prodej aut ...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Přejděte na další skvělé stránky autorů...