Lamborghini Aventador


Historie.
Firma Automobili Lamborghini S.p.A. vznikla v roce 1963 vedle původní výroby traktorů a celá výroba sportovních aut začala poměrně náhodou. V této době vlastnil zakladatel a majitel firmy, Ferruccio Lamborghini, Ferrari 250. Auto mělo problém se spojkou a velké Ferrari poslalo Ferrucciovi jako odpověď na jeho stížnost, že ”problém není v jejich autě, ale v řidiči”. Enzo si asi pořekadlo ”náš zákazník, náš pán” k srdci příliš nebral a tak se Ferruccio rozhodl svoje Ferrari rozebrat a opravit je sám.
Zde přišlo velké překvapení, protože Ferruccio zjistil, že spojka a převody Ferrari jsou dost podobné těm, co on používá ve svých traktorech a povzbuzen tímto objevem, spolu s Giotto Bizzarrinim, Gian Paolo Dallarou, Franco Scaglionem a Bob Wallacem, se pustil do stavby prvního sportovního auta Lamborghini, mnohem lepšího než Ferrari. Ferruccio se pro stavbu sportovního auta s býkem ve znaku, které by konkurovalo Ferrari patřičně nadchnul a tak nechal pro tyto účely postavit úplně novou továrnu ve vesničce Sant'Agata Bolognese, mezi Boloňou a Modenou.
Je to tady.
Předprodej exklusivního auta v Německu zahájen.
Od stejného německého prodejce exotických vozidel, který uvedl k prodeji produkční verzi konceptu Lamborghini Sesto Elemento nyní přichází další příběh o budoucích modelech k mání.
Tentokráte se u prodejce exotických automobilů Auto Salon Singen objevila reklama na prodej nadcházejícího nástupce Lamborghini Murcielago, které společnost nazývá Aventador LP700-4. Nadcházející italský supersport je na webu prodejce uvedena za čistou cenu € 260,420 (US 346.500 dolar) nebo € 309,900 (US 412.300 dolar) s DPH 19%. K dispozici je i seznam se specifikacemi motoru a listem standardní výbavy.

Až do teď Lamborghini vydalo jen velmi málo oficiálních informací o nástupci Murcielaga, které se většinou týkali nově vyvinutého motoru o objemu 6,5 litru V12, který váží pouhých 235 kilogramů a víří ven 700 koní při 8250 1./min a maximální točivý moment 690 N.m při 5500 1./min.
Prodejce poskytl několik dalších informací včetně předběžného výkonu, jako je zrychlení 0 až 100 km/h v čase 2,9 sekundy a jeho nejvyšší rychlost činí 350 km/h.

Oblíbené příspěvky co máte rádi

Vybraný příspěvek

ZAJÍMAVÉ ! Když si v USA dám do banky 50 dolarů, tak je tam za 10 let budu mít. Bylo by to u nás možné ? Poznáte je?

Poznáte historické auto? TATRA? Žádný strom neroste do nebe! Říkávala moje babička. Trh se nasytil, dnes už to drží jenom prodej aut ...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Přejděte na další skvělé stránky autorů...