Chevrolet novinky a nabídka vozů

Zcela nový Chevrolet Malibu 


Chevrolet Malibu 2011
Automobil střední třídy značky Chevrolet

• Zcela nový exteriér navržený tak, aby vynikal kdekoliv na světě
• Zcela nový interiér s duálním kokpitem je prostornější, tišší, s prémiovějšími materiály a
prvky, v kvalitnějším provedení
• Řada hospodárných a výkonných 4 a 6 válcových motorů na benzín, naftu nebo LPG,
s manuálními a automatickými převodovkami
• Zcela nové prvky zajišťující jízdní vlastnosti a ovladatelnost, jsou konstruovány pro nejlepší výkony ve své třídě
• Zcela nový, aerodynamicky účinný tvar karoserie, šetří palivo a snižuje aerodynamický hluk
• Zcela nový systém infotainmentu Chevrolet MyLink sdružuje on-line služby jako Pandora ®
internet rádio a Stitcher SmartRadio ®
• Bezpečnostní prvky v závislosti na trhu, včetně 10 airbagů; systém varování před
opuštěním jízdního pruhu, přiblížením se vpředu jedoucímu vozidlu a systém zpětné
kamery
• Uvedení na trh v Číně koncem roku 2011; prodej v USA začátkem roku 2012
Chevrolet Malibu

Mezi nejvýraznější prvky Malibu na trzích celého světa patří:
• Řada 10 hospodárných a výkonných 4 a 6 válcových motorů, poháněných benzínem,
naftou, nebo LPG, které jsou k dispozici s manuálními a automatickými převodovkami.
Na některých trzích budou k dispozici turbo motory.
• Sportovní jízdní vlastnosti a ovladatelnost
• Pravostranné i levostranné řízení
• Výrazný vzhled exteriéru se širokým postojem
• Aerodynamika - podobně jako u modelu Chevrolet Volt, elektrického automobilu
s prodlouženým dojezdem - přispívající k hospodárné spotřebě paliva a snížení
aerodynamického hluku
• Zcela nová kabina s duálním kokpitem je prostornější, použité jsou prémiové materiály
a je konstruována tak, aby byla nejtišší ve střední třídě
• Nová konektivita Chevrolet MyLink nepozorovaně integruje online služby jako internetové
rádio Pandora ® a Stitcher SmartRadio ® (k dispozici na většině trhů)
• Široké spektrum bezpečnostních prvků a technologií (dostupnost podle trhů) včetně 10
airbagů, použití vysokopevnostní oceli, varování při opuštění jízdního pruhu/nebezpečí
přední kolize, systému zpětné kamery a zadního parkovacího asistenta.

Výrazný a funkční exteriér

„Design exteriéru zcela nového Malibu si přináší DNA svých sesterských modelů, Camara a Corvette, vnáší sport do segmentu rodinných sedanů," říká Bryan Nesbitt, výkonný ředitel GM pro design exteriéru a Chevrolet Brand Champion.

Širší postoj, mocnější ramena a integrovaný zadní spoiler dodávají Malibu atletický a agresivnější vzhled. Nové Malibu má o 114 mm kratší rozvor, přičemž rozchod 1547 mm vpředu i vzadu je o více než 50 mm širší než u předchůdce.

Mezi další designérské prvky exteriéru patří dvojitá mřížka chladiče, projektorové HID hlavní světla, větší loga Chevrolet vpředu i vzadu a novým Camarem inspirované dvojité zadní LED světla. Velikosti kol sahají od 16 do 19 palců, aby splnila všechna přání zákazníků.

Předpokládá se, že exteriér Malibu získá certifikát SAE jako jedno z aerodynamicky nejúčinnějších vozidel v segmentu, se součinitelem aerodynamického odporu blížícímu se Chevroletu Volt, kterého Cd = 0,280.

Prostornější, propracovanější interiér

Interiér nového Malibu byl navržen tak, aby do každodenního ježdění vnesl prvek sofistikovanosti; zcela nový duální kokpit vytváří přívětivé, prostorné a komfortní prostředí. Větší šířka nového Malibu znamená více místa v kabině. Ve srovnání s předchozím modelem to znamená o téměř 113 litrů více vnitřního prostoru, spolu se zvětšeným prostorem pro ramena a hlavu.

V interiéru Malibu najdeme metalické, chromové a dřevěné prvky kolem řadicí páky, středové konzoly, v okolí přístrojů, na dveřích a na volantu. Lehké, ledově modré podsvícení poskytuje rovnoměrnou, příjemnou iluminaci přístrojového panelu a odkládacích prostorů. Ke zjemnění interiéru Malibu přispívá také ledově modré podsvícení ovladačů na středovém panelu, použití kontrastních francouzských stehů v ledově modré barvě, měkké a strukturované povrchy a strategické aplikace tlumících materiálů

V Malibu je také mnoho odkládacích prostorů, včetně výklopného panelu rádia, ukrývajícího šest palců hluboký prostor za sedmipalcovou dotykovou obrazovkou - poprvé v automobilu střední třídy. Malibu nabízí také úplnou paletu nejnovějších prvků infotainmentu, včetně nových barevných rádiových systémů a k dispozici je také navigace.

V Malibu pro většinu světových trhů bude k dispozici i nová infotainmentová výbava Chevrolet MyLink. Vychází z bezpečnostního a zabezpečovacího systému OnStar a nepozorovaně integruje online služby jako Pandora®internet rádio a Stitcher SmartRadio®. MyLink integruje bezdrátové připojení prostřednictvím Bluetooth umožňující hands-free použití vybraných Smart Phonů, přičemž přístroj zůstává bezpečně uložen.

MyLink obsahuje plně barevnou dotykovou obrazovku s vysokým rozlišením postavenou tak, aby umožnila řadu kroků nezbytných ke splnění požadavků. MyLink také přidává audio přenos a bezdrátové ovládání Smart Phone, založené na využití možnosti telefonování přes Bluetooth, nabízené v mnoha vozidlech Chevrolet.

Lidé na celém světě, kupující nové Malibu, si budou moci vybrat ze široké nabídky motorů. Celkem bude Malibu k dispozici s deseti hospodárnými a výkonnými, 4 a 6 válcovými motory. Malibu bude na mnoha trzích vybavené manuálními i automatickými převodovkami a na výběr bude možnost využití benzínu, nafty, nebo LPG. Na některých trzích budou dostupné také turbo motory. Aby všechny Malibu uspokojily zákazníky, bude k dispozici s pravo i levostranným řízením.

Jízdní vlastnosti

Nový Chevrolet Malibu přináší přesné řízení a ovladatelnost. Bylo zkonstruováno tak, aby bylo špičkou ve třídě a vyrovnalo se mnohem dražším sportovním sedanům. Těží z neustálého vylepšování oceňované globální architektury; inženýři testovali, ladili a nastavovali Malibu na špatných silnicích, dálnicích, okruzích a zkušebních zařízeních GM na celém světě.

K charakteristikám jízdních vlastností Malibu přispívají:
• Pevná struktura karoserie, tuhá jako žádná jiná na trhu globálních sedanů střední třídy, umožňující precizní nastavení a dynamické ovládání vozu
• Prémiový systém řízení poskytující jemnou, přesnou odezvu a citlivost
• Osvědčené a neustále zdokonalované vzpěry McPherson na přední nápravě a víceprvkové
zavěšení zadních kol
• Velké, odvětrané kotouče brzd vpředu a kotoučové brzdy vzadu, s hliníkovými třmeny se
dvěma písty vpředu a jedním vzadu, vytvářející předpoklad pro nejkratší brzdné
dráhy ve třídě
• Odizolované zavěšení motoru poskytující vyladěnou, jemnou odezvu, bez hluku a vibrací
• Palivo šetřící elektrický posilovač hřebenového řízení s proměnlivým účinkem, umožňující snadné manévrování v nízkých rychlostech a výbornou zpětnou vazbu ve vyšších rychlostech
• Technologie ovládání podvozku včetně brzdového systému se 4 kanálovým ABS, plně funkční kontrolu trakce, elektronického ovládání stability na všech kolech (ESC), elektronické distribuce brzdné síly (EBD), brzdového asistenta (BA), ovládání brzdění v zatáčkách, hydraulického asistenta proti vadnutí brzd a ovládání blokování kol při náhlém ubrání plynu

Bezpečnostní prvky

Pokud jde o bezpečnostní prvky, Malibu bude jedním z nejlépe vybavených vozůl v segmentu. Malibu také vyhoví požadavkům na ochranu chodců na všech trzích, na které bude dodávané.
Malibu bude mít k dispozici na všech světových trzích tyto standardní a volitelné bezpečnostní prvky, přičemž další, které budou k dispozici na vybraných trzích, budou oznámeny později:
• Duální airbag řidiče a spolujezdce
• Boční (hruď, pánev) airbag řidiče a spolujezdce
• Hlavové okenní airbagy chránící i při převrácení
• Volitelný parkovací asistent vzadu
• Volitelný systém zpětné kamery

Mezi bezpečnostní prvky nového Malibu patří i systém OnStar zahrnující Automatic Crash Response (automatickou odezvu na náraz) i vylepšenou technologii rozeznávání hlasových povelů, diagnostiku na dálku, dálkové odemykání dveří, zpomalení ukradeného vozu a šest měsíců služby Povelů a propojení, který obsahuje i navigaci.

Nové Malibu přichází v různých úrovních výbavy v závislosti na trhu, spolu s deseti barvami exteriéru a až čtyřmi barevnými kombinacemi interiéru, v závislosti na zvoleném modelu.

Malibu se bude vyrábět ve výrobních závodech na celém světě, včetně USA a Číny.

Chevrolet je celosvětově největší značkou General Motors s ročním prodejem okolo 4 milionů vozů ve více než 130 zemích. Je čtvrtou největší automobilovou značkou na světě pokud jde o prodej a také jednou z celosvětově nejrychleji se rozvíjejících značek. Chevrolet Europe dodává atraktivní vozy, které se vyznačují expresivním designem, praktičností, hospodárným provozem a vynikajícím poměrem ceny a hodnoty. Po znovuuvedení značky v Evropě v roce 2005 zde Chevrolet více než zdvojnásobil prodej svých vozů na více než 500 000 v roce 2008. V roce 2010 zvýšil Chevrolet svůj tržní podíl v Evropě na 2,5 procenta prodejem 477 194 vozů. Chevrolet disponuje v Evropě sítí 2700 dealerství a servisních míst. V nabídce značky Chevrolet najdeme městský vůz Spark, malé Aveo, kompaktní čtyřdveřový Cruze sedan, SUV Captiva a legendární sporťák Corvette. V roce 2011 Chevrolet uvádí na trh sedm nových vozů: úplně nový rodinný van Orlando, nové SUV Captiva, Corvette Grand Sport Coupé, nové pětidveřové a čtyřdveřové Aveo, pětidveřový Cruze, kupé a kabriolet Camaro a oceňovaný elektrický automobil Chevrolet Volt s prodlouženým dojezdem. Největšími trhy pro Chevrolet jsou v Evropě Rusko, Itálie, Španělsko, Německo, Francie a Turecko. Značku založil v USA švýcarský imigrant Louis Chevrolet v roce 1911. Značka tedy letos oslavuje 100 let své existence.
Zdroj: chevroleteurope.com nebo media.chevroleteurope.com.

Vybraný příspěvek

Zajímavé ! Když si v USA dám do banky 50 dolarů, tak je tam za 10 let budu mít. Bylo by to u nás možné ? Poznáte je?

Žádný strom neroste do nebe! Poznáte historické auto? Říkávala moje babička. Trh se nasytil, dnes už to drží jenom prodej aut a to hla...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...