Chevrolet novinky a nabídka vozů

Zcela nový Chevrolet Malibu 


Chevrolet Malibu 2011
Automobil střední třídy značky Chevrolet

• Zcela nový exteriér navržený tak, aby vynikal kdekoliv na světě
• Zcela nový interiér s duálním kokpitem je prostornější, tišší, s prémiovějšími materiály a
prvky, v kvalitnějším provedení
• Řada hospodárných a výkonných 4 a 6 válcových motorů na benzín, naftu nebo LPG,
s manuálními a automatickými převodovkami
• Zcela nové prvky zajišťující jízdní vlastnosti a ovladatelnost, jsou konstruovány pro nejlepší výkony ve své třídě
• Zcela nový, aerodynamicky účinný tvar karoserie, šetří palivo a snižuje aerodynamický hluk
• Zcela nový systém infotainmentu Chevrolet MyLink sdružuje on-line služby jako Pandora ®
internet rádio a Stitcher SmartRadio ®
• Bezpečnostní prvky v závislosti na trhu, včetně 10 airbagů; systém varování před
opuštěním jízdního pruhu, přiblížením se vpředu jedoucímu vozidlu a systém zpětné
kamery
• Uvedení na trh v Číně koncem roku 2011; prodej v USA začátkem roku 2012
Chevrolet Malibu

Mezi nejvýraznější prvky Malibu na trzích celého světa patří:
• Řada 10 hospodárných a výkonných 4 a 6 válcových motorů, poháněných benzínem,
naftou, nebo LPG, které jsou k dispozici s manuálními a automatickými převodovkami.
Na některých trzích budou k dispozici turbo motory.
• Sportovní jízdní vlastnosti a ovladatelnost
• Pravostranné i levostranné řízení
• Výrazný vzhled exteriéru se širokým postojem
• Aerodynamika - podobně jako u modelu Chevrolet Volt, elektrického automobilu
s prodlouženým dojezdem - přispívající k hospodárné spotřebě paliva a snížení
aerodynamického hluku
• Zcela nová kabina s duálním kokpitem je prostornější, použité jsou prémiové materiály
a je konstruována tak, aby byla nejtišší ve střední třídě
• Nová konektivita Chevrolet MyLink nepozorovaně integruje online služby jako internetové
rádio Pandora ® a Stitcher SmartRadio ® (k dispozici na většině trhů)
• Široké spektrum bezpečnostních prvků a technologií (dostupnost podle trhů) včetně 10
airbagů, použití vysokopevnostní oceli, varování při opuštění jízdního pruhu/nebezpečí
přední kolize, systému zpětné kamery a zadního parkovacího asistenta.

Výrazný a funkční exteriér

„Design exteriéru zcela nového Malibu si přináší DNA svých sesterských modelů, Camara a Corvette, vnáší sport do segmentu rodinných sedanů," říká Bryan Nesbitt, výkonný ředitel GM pro design exteriéru a Chevrolet Brand Champion.

Širší postoj, mocnější ramena a integrovaný zadní spoiler dodávají Malibu atletický a agresivnější vzhled. Nové Malibu má o 114 mm kratší rozvor, přičemž rozchod 1547 mm vpředu i vzadu je o více než 50 mm širší než u předchůdce.

Mezi další designérské prvky exteriéru patří dvojitá mřížka chladiče, projektorové HID hlavní světla, větší loga Chevrolet vpředu i vzadu a novým Camarem inspirované dvojité zadní LED světla. Velikosti kol sahají od 16 do 19 palců, aby splnila všechna přání zákazníků.

Předpokládá se, že exteriér Malibu získá certifikát SAE jako jedno z aerodynamicky nejúčinnějších vozidel v segmentu, se součinitelem aerodynamického odporu blížícímu se Chevroletu Volt, kterého Cd = 0,280.

Prostornější, propracovanější interiér

Interiér nového Malibu byl navržen tak, aby do každodenního ježdění vnesl prvek sofistikovanosti; zcela nový duální kokpit vytváří přívětivé, prostorné a komfortní prostředí. Větší šířka nového Malibu znamená více místa v kabině. Ve srovnání s předchozím modelem to znamená o téměř 113 litrů více vnitřního prostoru, spolu se zvětšeným prostorem pro ramena a hlavu.

V interiéru Malibu najdeme metalické, chromové a dřevěné prvky kolem řadicí páky, středové konzoly, v okolí přístrojů, na dveřích a na volantu. Lehké, ledově modré podsvícení poskytuje rovnoměrnou, příjemnou iluminaci přístrojového panelu a odkládacích prostorů. Ke zjemnění interiéru Malibu přispívá také ledově modré podsvícení ovladačů na středovém panelu, použití kontrastních francouzských stehů v ledově modré barvě, měkké a strukturované povrchy a strategické aplikace tlumících materiálů

V Malibu je také mnoho odkládacích prostorů, včetně výklopného panelu rádia, ukrývajícího šest palců hluboký prostor za sedmipalcovou dotykovou obrazovkou - poprvé v automobilu střední třídy. Malibu nabízí také úplnou paletu nejnovějších prvků infotainmentu, včetně nových barevných rádiových systémů a k dispozici je také navigace.

V Malibu pro většinu světových trhů bude k dispozici i nová infotainmentová výbava Chevrolet MyLink. Vychází z bezpečnostního a zabezpečovacího systému OnStar a nepozorovaně integruje online služby jako Pandora®internet rádio a Stitcher SmartRadio®. MyLink integruje bezdrátové připojení prostřednictvím Bluetooth umožňující hands-free použití vybraných Smart Phonů, přičemž přístroj zůstává bezpečně uložen.

MyLink obsahuje plně barevnou dotykovou obrazovku s vysokým rozlišením postavenou tak, aby umožnila řadu kroků nezbytných ke splnění požadavků. MyLink také přidává audio přenos a bezdrátové ovládání Smart Phone, založené na využití možnosti telefonování přes Bluetooth, nabízené v mnoha vozidlech Chevrolet.

Lidé na celém světě, kupující nové Malibu, si budou moci vybrat ze široké nabídky motorů. Celkem bude Malibu k dispozici s deseti hospodárnými a výkonnými, 4 a 6 válcovými motory. Malibu bude na mnoha trzích vybavené manuálními i automatickými převodovkami a na výběr bude možnost využití benzínu, nafty, nebo LPG. Na některých trzích budou dostupné také turbo motory. Aby všechny Malibu uspokojily zákazníky, bude k dispozici s pravo i levostranným řízením.

Jízdní vlastnosti

Nový Chevrolet Malibu přináší přesné řízení a ovladatelnost. Bylo zkonstruováno tak, aby bylo špičkou ve třídě a vyrovnalo se mnohem dražším sportovním sedanům. Těží z neustálého vylepšování oceňované globální architektury; inženýři testovali, ladili a nastavovali Malibu na špatných silnicích, dálnicích, okruzích a zkušebních zařízeních GM na celém světě.

K charakteristikám jízdních vlastností Malibu přispívají:
• Pevná struktura karoserie, tuhá jako žádná jiná na trhu globálních sedanů střední třídy, umožňující precizní nastavení a dynamické ovládání vozu
• Prémiový systém řízení poskytující jemnou, přesnou odezvu a citlivost
• Osvědčené a neustále zdokonalované vzpěry McPherson na přední nápravě a víceprvkové
zavěšení zadních kol
• Velké, odvětrané kotouče brzd vpředu a kotoučové brzdy vzadu, s hliníkovými třmeny se
dvěma písty vpředu a jedním vzadu, vytvářející předpoklad pro nejkratší brzdné
dráhy ve třídě
• Odizolované zavěšení motoru poskytující vyladěnou, jemnou odezvu, bez hluku a vibrací
• Palivo šetřící elektrický posilovač hřebenového řízení s proměnlivým účinkem, umožňující snadné manévrování v nízkých rychlostech a výbornou zpětnou vazbu ve vyšších rychlostech
• Technologie ovládání podvozku včetně brzdového systému se 4 kanálovým ABS, plně funkční kontrolu trakce, elektronického ovládání stability na všech kolech (ESC), elektronické distribuce brzdné síly (EBD), brzdového asistenta (BA), ovládání brzdění v zatáčkách, hydraulického asistenta proti vadnutí brzd a ovládání blokování kol při náhlém ubrání plynu

Bezpečnostní prvky

Pokud jde o bezpečnostní prvky, Malibu bude jedním z nejlépe vybavených vozůl v segmentu. Malibu také vyhoví požadavkům na ochranu chodců na všech trzích, na které bude dodávané.
Malibu bude mít k dispozici na všech světových trzích tyto standardní a volitelné bezpečnostní prvky, přičemž další, které budou k dispozici na vybraných trzích, budou oznámeny později:
• Duální airbag řidiče a spolujezdce
• Boční (hruď, pánev) airbag řidiče a spolujezdce
• Hlavové okenní airbagy chránící i při převrácení
• Volitelný parkovací asistent vzadu
• Volitelný systém zpětné kamery

Mezi bezpečnostní prvky nového Malibu patří i systém OnStar zahrnující Automatic Crash Response (automatickou odezvu na náraz) i vylepšenou technologii rozeznávání hlasových povelů, diagnostiku na dálku, dálkové odemykání dveří, zpomalení ukradeného vozu a šest měsíců služby Povelů a propojení, který obsahuje i navigaci.

Nové Malibu přichází v různých úrovních výbavy v závislosti na trhu, spolu s deseti barvami exteriéru a až čtyřmi barevnými kombinacemi interiéru, v závislosti na zvoleném modelu.

Malibu se bude vyrábět ve výrobních závodech na celém světě, včetně USA a Číny.

Chevrolet je celosvětově největší značkou General Motors s ročním prodejem okolo 4 milionů vozů ve více než 130 zemích. Je čtvrtou největší automobilovou značkou na světě pokud jde o prodej a také jednou z celosvětově nejrychleji se rozvíjejících značek. Chevrolet Europe dodává atraktivní vozy, které se vyznačují expresivním designem, praktičností, hospodárným provozem a vynikajícím poměrem ceny a hodnoty. Po znovuuvedení značky v Evropě v roce 2005 zde Chevrolet více než zdvojnásobil prodej svých vozů na více než 500 000 v roce 2008. V roce 2010 zvýšil Chevrolet svůj tržní podíl v Evropě na 2,5 procenta prodejem 477 194 vozů. Chevrolet disponuje v Evropě sítí 2700 dealerství a servisních míst. V nabídce značky Chevrolet najdeme městský vůz Spark, malé Aveo, kompaktní čtyřdveřový Cruze sedan, SUV Captiva a legendární sporťák Corvette. V roce 2011 Chevrolet uvádí na trh sedm nových vozů: úplně nový rodinný van Orlando, nové SUV Captiva, Corvette Grand Sport Coupé, nové pětidveřové a čtyřdveřové Aveo, pětidveřový Cruze, kupé a kabriolet Camaro a oceňovaný elektrický automobil Chevrolet Volt s prodlouženým dojezdem. Největšími trhy pro Chevrolet jsou v Evropě Rusko, Itálie, Španělsko, Německo, Francie a Turecko. Značku založil v USA švýcarský imigrant Louis Chevrolet v roce 1911. Značka tedy letos oslavuje 100 let své existence.
Zdroj: chevroleteurope.com nebo media.chevroleteurope.com.

Oblíbené příspěvky co máte rádi

Vybraný příspěvek

ZAJÍMAVÉ ! Když si v USA dám do banky 50 dolarů, tak je tam za 10 let budu mít. Bylo by to u nás možné ? Poznáte je?

Poznáte historické auto? TATRA? Žádný strom neroste do nebe! Říkávala moje babička. Trh se nasytil, dnes už to drží jenom prodej aut ...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Přejděte na další skvělé stránky autorů...